12 Şubat 2012

Söyleşi: Sinem & GökhanHande Kayacık: Nasıl tanıştınız?
Sinem & Gökhan: Aslında bizim tanışmamız çok uzun yıllar öncesine dayanıyor, uzatmalı sevgiliydik bir anlamda... : )) Lise yıllarında başlayan tanışmamız 8 yıl sonra evlilikle sonuçlandı.


Hande Kayacık: Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?
Sinem & Gökhan: Çok uzun zamandır birlikte olduğumuz için her şey birden gelişti diyebiliriz. Zamanla farkında olmadan evlilikle ilgili konuşmaya, hazırlıklar hakkında fikir yürütmeye başladığımız zaman evlenmek istediğimizi anladık.

Hande Kayacık: Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?
Sinem & Gökhan: Hazırlıklarımızın ilk aşaması gelinlik araştırmalarıyla başladı, bunun için 5 ay öncesinden araştırmalara başlamıştım. Uzun bir arayışın sonunda kafamda tasarladığım modeli bulduktan sonra artık gönül rahatlığıyla diğer hazırlıklara başladık. Evimizi bulduktan sonra eşyalarımızı beğenmemiz çok kısa sürdü, ev hazırlığının tamamlanması tamamen şansa bağlı bence, istediğiniz evi bulduktan sonra zaten eşya kısmı da daha rahat bir süreç oluyor. Hazırlık aşamasında yukarıda yazdığım detaylar o anda çok sıkıcı geliyor; stres, tedirginlik, yetişip yetişmeyeceği korkusu v.s. Bütün bu hazırlıkların dışında bir de 1 – 1.5 ay önce başladığımız dans derslerimiz var ki işte bu bütün stresimizi unutmamızı sağlayan en keyifli süreç bence…


Hande Kayacık: Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?
Sinem & Gökhan: Tabii ki Düğün Dansı hazırlıklarımız. Nişanımızda da dans etmiştik ve ben daha o zamandan Düğün Dansı için araştırmalara başlamıştım. İnternette Hande Kayacık’ın sitesine rastladım ve ondan sonra bir baktık ki nişan için provalara başlamışız. Aldığımız olumlu tepkilerden sonra düğün öncesinde tekrar Hande’yi aradık. Bütün stresli hazırlıkların içinde öyle güzel bir terapiydi ki bizim için, anılarımızın en unutulmaz kısmında yer aldı. Tabii bunda senin payı çok büyük.

Hande Kayacık: Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?
Sinem & Gökhan: Göz önünde bulundurmamız gereken en önemli kriter düğüne katılacak davetli sayısının fazlalığıydı.

Hande Kayacık: Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?
Sinem & Gökhan: Pasta, giriş, bekleme müzikleri gibi detaylara çok önem verdim ve hepsiyle kendim ilgilendim. Dans müziğimizi Hande Kayacık’la birlikte seçtik, düğünde vals yaptığımız için dans müziğimizde çok güzel bir seçimdi bence. Bir de düğün fotoğraflarımız için Hüseyin Daşdan’la çalışmamız çok yerinde bir seçimdi.

Hande Kayacık: Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz
Sinem & Gökhan: İnternetten sipariş verdim.

Hande Kayacık: Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?
Sinem & Gökhan: Gelinliğimi Osmanbey’de bulunan Düzey Moda evinden aldım. Damatlık Sarar’dan. Gelinlik için 5 ay önce başladım araştırmalara, aslında kafamda belirlediğim model belli olduğu için beni en iyi anlayan yeri seçmekti amacım, model aradığım söylenemez. Damatlık düğüne birkaç hafta kala alındı.

Hande Kayacık: Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?
Sinem & Gökhan: Hayır olmadı.. Aklıma gelen her ayrıntıyı o anda yazdım, çünkü çok dalgın ve unutkan olabileceğiniz bir süreç.
Hande Kayacık: Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?
Sinem & Gökhan: Ailemizin bayanları tarafından hazırlanan sürpriz bekarlığa veda partim unutulmazdı ve çok eğlenceliydi.

Hande Kayacık: Balayınızı nerede geçirdiniz?
Sinem & Gökhan: Antalya

Hande Kayacık: Bu keyifli sohbet için teşekkür ederim. Mutluluğunuz daim olsun ve yüzünüzdeki bu gülücükler hiç azalmasın... : ))KÜNYE

Düğün Tarihi: 22.10.2011

Mekan: Salon Palmina

Fotoğraflar: Hüseyin Daşdan

Saç: Sisters Kuaför – Mahmut Gören

Makyaj: Sisters Kuaför – Ayfer Saraç

Düğün Dansı: Second Waltz - Shostakovich

Balayı Yeri: Antalya – Barut Hotel

Gelinlik: Düzey Modaevi

Damatlık: Sarar

Dans Kursu: Hande Kayacık Dance Company

1 yorum:

  1. Dell Laptop Teknik Servis şirketi olarak paylaşımlarınızı çok beğendik , başarılarınızın devamını dileriz.

    YanıtlaSil